Irak Şam 'İslâm' Devleti Örgütü Nedir?!

0
1388

sfasas
‘Hayırlı bir örgüt.. Sünnilerin örgütü’ diyen celladına aşık meczuplar için hatırlatıyoruz..
Her DÜNYA SAVAŞI’nda olduğu gibi, bir süre kolkola duran dünya eliti, enerji kaynakları için birbirlerine girmişlerdir. Bu asimetrik savaşta , yine dünya elitlerinin kullandığı terör çeteleri sahadadır.
PKK, ASALA, EL NUSRA gibi IŞİD de küresel çetelerin elindeki oyuncaktır.
Küresel çakalların Ortadoğu’yu ele geçirme planında kullandığı araçlardan biridir.
İçinde bulunan mebzul miktarda Alman lejyoneri dikkat çekicidir.
2004’de Irak El Kaidesi olarak birden ortaya çıktı. Sünni coğrafyada ‘Halifelik’ kuracağını ilan etti! Görselde 10 yılda kontrolü altına aldığı bölge kırmızıyla işaretli..
Ocak 2014 de Felluce ve Ramadi’yi ele geçirmiş, bol kafa kesmiş ve Felluce’de ‘devlet’ kurduğunu ilan etmiştir! Halep’te ve Lübnan’da Şii katliamı yapacağını beyan etmiştir.
Mart 2014’de Halep’de Türkiye’ye meydan okumuştur. 2 asker ve 1 polisin şehid olduğu Niğde saldırısında saldırıyı bu örgüt üstlenmiştir!
Dün Musul’u işgal etmiş, bugün Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’nu ele geçirmiştir..
Başkonsolos ile birlikte 49 kişi alıkonulmuştur. Türkiye BM ve NATO’ya başvurmuş, emperyal güçlere davetiye çıkarmıştır. Irak’a giriş emri 11 yıl gecikmeli de olsa hayata geçecek gibi görünmektedir!
Oyundaki aktörler senaryoya uygun hareket ederlerse Türkiye yakın tehlike ike yüzyüzedir!
(Bakınız ‘Gün O Gündür ‘ kitabı – 2011)
Banu AVAR
12.06.2014

Önceki İçerikMUSUL'U ALALIM DİYE NARA ATANLARA! / Banu AVAR
Sonraki İçerikDÜŞMAN: " ÖNCE UYKU SONRA ÖLÜM" DİYOR! / Banu Avar
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz