Hangi 'Demokrasi'?! / Banu AVAR

0
1319

Kaçın! ‘demokrasi’ geliyor! derken, kanlı savaşlara gebe ‘piyasa demokrasisi’nden sözediyoruz.
 

Attilâ İlhan, Cumhuriyet’in demokrasisi’nin, piyasa demokrasisi’nden çok farklı olduğunu şöyle anlatmıştı: ‘Cumhuriyetin demokrasisi, yönetime halkın el koyması, üretimi halkın yönetmesi anlamına gelir. Bu bir manada, devletin halka dağılması, halk olmasıdır. Piyasa demokrasisi ise tam tersine, devleti, güçlü bir azınlığın eline verir, büyük ve sessiz çoğunluğu, keyfince sömürebilmesi için!’
Sistem’in izin verdiği oranda ‘demokrasicilik’ oynayanlar, sözde seçim yaparak, halka iradesini kullandığı hissini verir. Hiçbir şey değişmesin diye, birileri değişir.
İktidara her oturan parti, SİSTEM içindedir. Yani HALK’ın çıkarları aleyhinedir. Halkın gerçek çıkarlarının temsilcileri Meclis’e giremezler. Bunun için her türlü düzenek kurulmuştur. Her seçimde malı götürmeyi hayal eden sistem partilerinden biri voleyi vurur. Halk debelenip durur.
Demokrasi içinde olduğunu zanneder, Amerikan Avrupa çetelerinin gizli stratejilerine, para piyasalarına bağlı olarak kaderi şekillenir.‘Demokrasi geliyor’ diye darbeler, işgaller, katliamlar altında ezilir…
Bugün Atlantik ötesinden petrol ve gaz coğrafyasına dayatılan ‘Demokrasi’, 1950’lerde Türkiye’ye dayatılmıştır.
Türkiye Cumhuriyeti, kendi demokrasisini, toplumun tabanına yaymak, bunu yapacak siyasi kadrolarla yolaçıkmak yerine, yabancıların tavsiyelerini emir telakki etmiştir! Cumhuriyetin demokrasisi temellendirilememiştir..
Amerika’nın telkinleriyle, ‘demokrasi’, sapkın tarikat, mezhep, aşiret sarmalına dolandırılmış, halkları kontrolde tutmak için ABD’nin bulduğu yol ‘din kullanılmıştır’!
Bugün Kuzey Afrika’da ve Ortadoğu’daki darbeler, ‘demokrasi’ adına yapılmaktadır. ‘Ilımlı İslam’la kontrol altına alınacak toplumlar, küresel sermayeye ram olacaklardır… Adları demokrasi, tüm zenginlikleri küresel sermayeye yem olacaktır. İşte o nedenle ‘Kaçın bu demokrasiden!’diyoruz. Bu ‘piyasa demokrasisi’dir.
Dayatılan ‘demokrasi’, ulus devletleri yok etme, bölme, yutma hareketidir.
Tek çözüm HALKIN bu çifte oyunun farkına varması, içerden ve dışarıdan gelen sahte ‘demokrasi’ operasyonuna, MİLLİ İRADE’siyle karşı durmasıdır.
Demokrasi sadece ANTİ EMPERYALİST yani ULUSAL bir karaktere sahipse anlamlıdır.
Böyle bir demokrasi için, Attilâ İlhan’ın deyişiyle, her cenahtan , ‘YILDIZ, HİLAL, ve KALPAK cumhuriyetinin cumhuriyetçileri,’ elele bir mücadeleyi örgütlemelidir. Bu mücadele sadece dört bir yandan sıkıştırılmış ülkemiz için değil, kuşatma altındaki tüm mazlum milletler için, bir kez daha, parlak bir örnek olarak hayata geçecektir!
Banu AVAR, Kaçın! Demokrasi Geliyor kitabından

ResimResim
Önceki İçerik"Kaçın! Demokrasi Geliyor!" / Banu AVAR – Ekimde kitapçılarda…‏
Sonraki İçerikBombanın Pimini Çekenler 'İnsan Hakları' Adlı Dernekler / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz