FELÂKETİN AYAK SESLERİ! / Banu AVAR

0
1379

383239_339153289428024_899886909_n
İster duyun ister duymayın ister kulaklarınızı kapayın, Türkiye’de felâketin ayak sesleri artık çok yakın ve oldukça gürültülü.. İçten ve dıştan saldırı gelebileceği en üst noktaya erişti ve bundan sonra beklenmedik bir hızla çıkacak yokuşu!
1.. Güneydoğu Batının SİLAHLANDIRDIĞI terör çeteleri ayakta. TSK savunmada, PKK saldırıda. Güneydoğu ve İstanbul’un ortasında askeri ve sivil araçlar yakılmakta, vatandaş hayati tehlike ile burun buruna yaşamakta. Diyarbakır, Bingöl, Muş, Siirt karayolları PKK askeri kolu HPG denetiminde. Mevsim, PKK’nın temel geliri olan uyuşturucunun ana maddesi hint kenevirinin hasat mevsimi. Ayaklanma yol kesme ve insan kaçırma da dikkati başka yöne çekmekte.. Bölge silah ve uyuşturucu, su, doğalgaz ve petrol baronlarının işgalinde!
2.. Barzani ile AKP gizli anlaşmasıyla KAÇAK PETROL SATIŞINA girişen Türkiye, şimdi Paris’deki Uluslararası Ticaret mahkemesinde! Ali Kerküklü yazıyor: ‘ Ceyhan’dan United Leadership tankerine yüklenen 1 milyon varil kaçak Irak petrolüne alıcı bulunamıyor. Barzani yönetiminin tek yanlı pazarladığı petrolü satın alan Türkiye ve BOTAŞ, Uluslararası Ticaret Mahkemesi’nde ‘petrol kaçakçısı’ olarak yargı önüne çıkmak zorunda!’ Gemi kimsenin almadığı kıymetli yüküyle 22 mayıstan beri Akdeniz’de sallanıyor! Küresel petrol baronları birbiriyle gırtlaklaşırken, açıkgözlük yapan, ‘hedef ülke’nin taşeronlarını sunturlu cezalar bekliyor! Keşke ceza sadece onlara gelse.. Bilet tüm Türk milletine kesiliyor.
3.. Suriye’yi mahvetme sevdasıyla batıya kaldırılan parmak yakında gözümüze girmek üzere! Avukat Cemil Can yazıyor: ‘Suriye sınırını kontrolünde bulunduran ve MİT’le yakın temas içerisinde olduğu bilinen Suriye Devrimciler Cephesi (SDC), iki hafta içerisinde, mazot kaçakcılarına karşı operasyon yapan TSK birliklerine, araca monteli doçka uçaksavarlarla saldırdı. MİT kanalı ile Suriye içerisine taşınan doçka uçaksavarlarının hedefi sonunda TSK birlikleri oldu!’
Kilis’deki hastahaneye muayeneye gelen Mehmetçik, Suriyeli kaçakçılar ve yakınları tarafından darp ediliyor, hastahanede kıstırılıp yaralanıyor.. 9 haziranda 4 mehmetçik daha ağır şekilde Kilis hastahanesinde Suriye’den geçen kaçakçılar tarafından yaralandı.
Yakında Türkiye’nin her kentine yerleştirilmiş ‘mülteci’ gruplar içine sızan teröristlerle millet karşı karşıya kalacak!
4.. Kıbrıs’da Rum Yönetimi ABD ile elele Akdeniz’deki 6 trilyon feet hacminde doğalgaz rezervine el koyuyor.. ABD başkan yardımcısı Biden Kıbrıs’a kadar bunun için geliyor.. Ve Ankara kendi milletini kurşunlayarak, Kıbrıs Rumları ve Amerikan’ın çıkarları için kıvırıyor..
Türkiye’yi yönetenler, işlek bir otoyolda ayakta durmaya çalışan bir sarhoş mu desek ya da rus ruleti oynayan bir ayyaş mı , ya da kasabın bıçağını yalayan mal mı?!
Onlar deliğe süpürülme zamanlarının geldiğini çoktandır biliyor.. Kürdistanı kurma emrini ifa ederse de delik onları bekliyor, edemezlerse de..
AKP ve bastonları, şimdilik vakit kazanma derdinde.. Ama bu süreç beklenenden daha çabuk bitecek.
Batıdan doğuya vatan, millet, bayrak savunmaya geçmiş! Tarih bu gibi AN’ların çok kısa yaşandığına ve toplu HAREKÂT anına geçiş olduğuna şahittir! Bekaa sorunu sistemin seçtiği bir cumhurbaşkanının gidereceği bir durum değildir! Tüm milletin azim ve kararlılığı gereklidir.
Gün o gündür, aklımızı başımıza toplama ve birarada durma/ biraradalığı sağlama/ oluşturma vaktidir.
Banu Avar
10.06.2014

Önceki İçerikSOMA'daydık 08.HAZİRAN.2014
Sonraki İçerikMUSUL'U ALALIM DİYE NARA ATANLARA! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz