Çok Olağanüstü Bir Dönem / Banu AVAR

0
919

Bir haftada 7 şehit!
Haberlerde arka sırada!
Vaka-i adiye!
‘Kurtarılmış bölge’ Yüksekova!
Tunceli çatışmada!
Beyler mecliste tepişiyor, Mehmetçik mezarda!
Komutanlar Hasdal’da!
Yıllardır artan bir meydan okuma!
PKK-BATI ile kolkola , Türkiye Cumhuriyeti Devletine meydan okuyor!
Bütün medya kanalları emirleri altında!
TÜRKİYE 2011 YILINDA tarihin en olağanüstü anından geçiyor.
Türkiye’yi yönetenler küresel çetenin önde gelen sırtlanlarınca çılgınca alkışlanmakta!
Türkiye artık İsrail’den sonra 2 numara!
Emperyal hedefler arasında sıra komşumuz Suriye ve İran’da!
Avrasya’nın kilidi Türkiye kuşatılıyor aslında!
Tıpkı Saddam Irak’ı gibi… ‘Aslansın kaplansın Saddam!’ demişlerdi. ‘Vur şuna buna!’
Sonra bir ‘demokrasi’ dalgası, yedi düvel işgal mangası… Mağaradan çıkarıldı Saddam. Saç sakal arasında ağız kontrolü yapılırken çekilen resmi vardı uluslararası medyada!
2 milyon Iraklı mezara kondu 2 milyon Iraklı göçmen yurdundan oldu…
Direnenlerin eli kolu bağlandı… Havadan bombalar yağdı…
Ya da Yugoslavya! Önce pembe dizilerle halkın gözü bağlandı. İçerdeki hainler ayarlandı. Ordu binbir parçaya ayrıldı… Tasfiye edildi ve Yugoslavya’nın adı bile kalmadı!
İçerde Mehmetçik ölüyor, komutanlar Hasdal’da…
Ölüm sessizliği ortalıkta…
Dışarıda, Mehmetçik NATO komutasında!
Obama telefonda, Ricciardone her tarafta!
Mazlum ülkelerin lider ülkesi Türkiye, bugün haçlılarla elele…
Libya’ya karşı NATO’yla. SURİYE’ye karşı Amerika’yla. Kuzey Irak’da Barzani’nin yanında.. Kafamıza çuval geçiren Patraeus’la, İslâm’a hakaret eden Rasmussen’in komutasında… PKK hamisi İngilizlerin kraliçesinin yanında…
Bakın Libya’da muhaliflere, küresel çetenin cinayet şebekesine 300 milyon dolar verdik.. Ne yapsın Akepe. Emir böyle!
Yetmedi Libya’da Suriye’de kaybettiğimiz milyarlarca dolar, üstüne para veriyorlar! Yetmiyor. Bingazi’de dışişleri bakanı, o ‘muhaliflerin’ kürsüsünden Atatürk’ün adını ağzına alarak nutuklar atar!
O Bingazi ki 1911’de Mustafa Kemâl ve askerlerinin emperyalizme karşı saf tuttukları yer!.
Kahrolmayın! Kahır zamanı değil…AKIL ZAMANI… Akıl ve bilim diyor ki, bu böyle gitmez!
Bir yerden patlayacak… Anlamayanlar da MECBUREN anlayacak! Bir gün DANK edecek derler ya… Bu kan ve gözyaşı sahipleri, ZORUNLU olarak bir araya gelecek.. O güne hazır olun! Nasıl mı… En yakın çevrenizden başlayın…


 
Banu AVAR, 8 Temmuz 2011

Önceki İçerikKürt Bölücüler İçin Küresel Strateji / Banu AVAR
Sonraki İçerikDünyanın 193. Ülkesi Kuruldu: Sudan Bölündü! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz