celladın taşeronu olmak!

0
788

Fransa, Birleşmiş Milletler’i 30 Ağustos’ta olağanüstü toplantıya çağırdı… Fransız Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian dün, Fransız televizyonlarına Suriye topraklarında oluşturulacak ‘uçusa kapalı güvenli bölge’ fikrini desteklediklerini açıkladı.
‘Celladının taşeron’u Türkiye’nin Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Batının Suriye’de ‘uçuşa kapalı bölge, ya da güvenlikli bölge için işaret verdiğini’ sevinçle açıkladı..
Biz bu filmi daha önce defalarca görmedik mi?! Nedir bu sevincin sebebi! Bir ülkeyi yönetenler, param parça olacağına bu kadar sevinir mi?! Oluyor demek ki!
Hillary Clinton’ın ‘operasyonel resmi’ hızla ortaya çıkıyor.. Ankara CIA – Pentagon memurlarıyla görüşmeler yapıyor. Basına hiçbir bilgi verilmiyor. Ama ABD sözcüsü Nuland ‘abaaltından sopa’gösteren açıklamalar yapıyor: ‘Muhaliflere hızlı destek, Esad sonrası için hızlı geçiş çalışmalarında Türkiye ile uyumlu çalışılıp çalışılamayacağının masaya yatırıldığını’ Washington’da açıklıyor..
‘Operasyonel resim’de Ankara taşeronluğunda Hatay Halep arasını ‘güvenli bölge’ yapmak var. İç ve dış ‘memurlar’ hergün yazıyorlar..
‘Güvenli (!) uçuşa yasak bölge’ konusunu en iyi biz biliriz! 1991’de taşeronluğunu yaptığımız iş! Küresel sırtlanlar o nedenle ‘Model Çekiç Güç!’ diyor.
Biz bu filmi görmüştük! Hatırlayalım.
Yıl 1991!
Saddam yönlendirilerek Irak’da çatışma bölgeelri yaratması sağlandı…
Saddam’ın zulmünden kaçan 600 bin Kürt sığınmacı Türkiye sınırına dayandı.
Ardından Turgut Özal Uluslararası Sırtlanlara mültecileri bahane ederek yardım ‘çağrısı’ yaptı.
ABD İngiliz ve Fransız hava kuvvetleri İncirlik’teki ABD üssünden Irak’ı fiilen bölecek operasyonu başlattı.
Türkiye, Büyük Millet Meclisi onayıyla Çekiç Güç’e ‘evet’ diyerek, hem Irak’ın bölünmesine destek oldu, hem kendi celladlarına ve onların terör mangalarına, PKK’ya manevra alanı sağladı!
Yıl 2011! 20 yıl sonra 19 Mart 2011’de .. Uluslararası sırtlanlar Libya’yı hedef aldılar.. Önce ‘uçuşa yasak bölge’ tartışmasını başlattılar. Senaryo aynıydı. 20 yıl önce Irak’da geçen yıl Libya’da oynanan oyunu bugün Suriye’de sahneye koyuyorlar:
19 mart 2011 ABD , İngiltere ,Fransa’nın küresel aktörleri Paris’de Elize sarayında buluştular.
‘Libya’da tehdit altındaki sivil halkı ve yerleşim alanlarını korumak için’ karar aldılar!
‘Uçuşa yasak bölge’ oluşturdular.. Sonra VURDULAR! Ne alt yapı ne üst yapı kaldı.. ne Bingazi ne Trablus.. Kendi besledikleri terör çetelerinin merkezine bile onlarca füze düştü.. Nüfusu seyrelttiler! Ne halk kaldı ne yerleşim alanı!
Irak’ı, Libya’yı bombalayıp petrol ve gazı gasp eden küresel çeteler, bugün Suriye’yi ‘ilmek’ olarak kullanıyorlar. Hedeflerinde Türkiye ve İran sonra da Avrasya var!
Ama Suriye oyun bozuyor.. Arkasında Avrasya güçleri direniyor. 30 ağustosta Paris’te BM Güvenlik Konseyi onayı olmadan, aynı ırak’ta yaptıkları gibi, ‘Uçuşa yasak bölge’ kararı alınabilir.. Ama bu uygulanabilir değil..
Uçuşa Yasak Bölge aslında bombardımandan bir önceki etaptır. BU tamlama ‘bombalamaya müsait zemin yaratma’nın utangaçcasıdır!
Öte yandan Pentagon, şubat ayında Suriye’ye hava bombardımanına itirazlarını 5 maddede toplamıştır:
1.Suriye’de bir cephe hattı yok!
2.Suriye hava savunmasıyla başa çıkmak uzun zaman alabilir
3.Sivil ölümleri aşırı düzeyde olacaktır
4.Suriye toprakları Libya gibi düz çöl ovası şeklinde değildir
5.Suriye hava sahası kısıtlıdır…
Buna karşın, Amerikan derin devletinin bir kanadı ‘Ne olursa olsun bombalayalım, vakit kalmadı!’ derken, bir kanadı , ‘Eski usule geri dönülmeli, CIA örtülü operasyonlarıyla ilerlenmelidir.. Libya’da yapılan acemilikler ve bombardıman gibi pahalı yöntemler geçersizdir.’ Demektedir.
O nedenle Türkiye’nin taşeronluğunda, CIA tetikçileri, istihbarat birimleri, El Kaide operatörleri ve yakında param parça olma sırası onlara gelecek olan Suudi ve Katar şeyhleri sinsi ‘operasyonel resim’in çerçevesi içindedir..
‘Uçuşa yasak bölge’ ile aslında, bir ucu Türkiye topraklarına zaten sıçramış olan bir ‘kanser bölge’den medet umuyorlar…Irak’ta Çekiç Güç operasyonuna destek olarak kendi topraklarında teröre davetiye çıkaran Türkiye, 20 yıl sonra Suriye’de NATO CIA operasyonlarına destek vererek, Güneydoğu Anadolu’yu CIA ve NATO kiralık katillerinin işgaline sunmaktadır…
Celladına Taşeron olurken Doğu’dan ve Güneyden kuşatılmaktadır!!
Unutulmasın ki, bu topraklarda yaşayanların genetik hafızalarında KURTULUŞ FORMÜLÜ gayet canlıdır!
Emperyal saldırı bu kadar azgın ve hayasızca olduğunda, AYNI TEHDİT altındaki ülkelerin yönetim kadroları ( Saray ve Vahdettin gibi) düşmanla işbirliği yapsa da MİLLİ GÜÇLERİ birleşmiştir.
Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan savunması da Halep- Hatay Adana hattıyla başlamıştır. Bugünlerde tarih okumanın tam zamanıdır!.
Banu AVAR
[email protected]
 

Önceki İçerikCellâdın Taşeronu Olmak! / Banu AVAR
Sonraki İçerikPentagon-Hollywood İşbirliği Beyin Yıkama Taktikleri / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz