Bu İş Nereye Gider? / Banu AVAR

0
899

2 gün önce Paris’te 3 terör örgütü mensubu öldürüldü. Aynı gün Diyarbakır Bağlar ilçesinde BDP binasına bomba kondu. ‘Harekât’ başladı.
Bugün çeşitli batılı odaklar, Paris’teki PKK mensuplarına ait cesetlerin Diyarbakır’da gömüleceğini duyuruyor ve bunun 19 Ocak’a denk getirilmesi konuşuluyor.
19 Ocak aynı zamanda Hırant Dink’in ölüm yıldönümü. Özellikle dış bağlantıları kuvvetli Ermeni odakları 19 Ocak’ta ‘büyük anma’ eylemlerine hazırlanıyor.
Dış istihbaratın ‘Ermeni açılımı’ projesi çerçevesinde planlanan Hırant Dink suikasti, belli odaklara ‘bahane’ sağlamış ve ‘Açılım’ rüzgârı yaratmıştı.
Türk milli güçlerine karşı kullanılan bu suikastin bir benzerinin Paris’te tekrarlandığını görüyoruz.
PKK terör örgütü mensupları Paris’in yani dünyanın en önemli istihbarat merkezlerinden birinin göbeğinde öldürülüyor. Aynı gün Paris, Londra, Berlin, Brüksel’de kitlesel eylemler sahneye konuyor. Sloganlar ve pankartlar ‘TC’yi hedef gösteriyor ‘Türk ırkçıları’ işaret ediyor…
Hava puslu! Cenazelerin gelişiyle Diyarbakır ve İstanbul’da ‘operasyon iklimi yaratılacak Küresel şebekelerin emrindeki Kürt ve Ermeni ‘odaklar’, Türkiye’nin MİLLİ güçlerine ve ‘söz dinlemeyen erkana’ gözdağı vermek için sokakları dolduracak.
Birbirine rakip ve bu coğrafyadan pay almak isteyen BATILI ODAKLAR, bu hamlenin neleri nasıl tetikleyeceği , ve bunun nasıl yönlendirileceği üzerinde ‘çalışmalarını’ sürdürüyor…
Yeni bir ‘Mandela’ yaratmak üzere üst düzey bir Amerikalı uzmanın Ankara’ya yerleştirileceği ve Osmanlı’nın son dönemlerindeki Sömürge valilerinin yaygınlaşacağı haberleri Batılı düşünce kuruluşlarındaki memurlar tarafından servis ediliyor.
Dış odakların gizli ‘elçi’leri, gazetelerde, ÖCALAN’ı ‘biraz Kemalist’ olarak niteliyor, ’PKK’nın kuruluş genlerinde ‘alevi ve solculuk’ var!’ diyor.
Her geçen gün Türk Milletinin akıl sağlığı ateşle imtihana tabii tutuluyor!
Patronlarının emrinde ekonomik, siyasi, askeri, kültürel ve psikolojik operasyonlarını yapanlar, ‘bahar’ ülkelerinde bunları 40 yıl başarıyla ifa edenlerin aynı odaklarca infaz edildiğini unutmasınlar. ‘Patron’ların Sesi The Economist bakın ne dedi:
‘Mr Erdoğan, Türkiye’nin en zorlu sorunu ile kendi geleceğini birleştirdi… Eğer Kürt sorununda yol katedemezse, Türkiye’yi kaybedecek… Başarı için güvendiği tek merci var .. O da Mr Öcalan! ’
Türkiye, cellad ve maşalarının elinde bilinmez bir geleceğe yol alıyor.. İlginç olan Doğunun cellatlığına soyunan haçlılar da ne yapacaklarını bilmiyor!
Banu AVAR, 12 Ocak 2013
[email protected]

Önceki İçerikKendi Kazdığınız Kuyu Sizi Bekliyor! / Banu AVAR
Sonraki İçerikBanu AVAR: Açık Mektup!..
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz