Birbirimizden Başka Kimsemiz Yok! / Banu AVAR

0
971

Tüm partilerin tabanında BİZ varız. Kimiz BİZ? Türk milleti.
MHP, CHP, AKP ve diğerlerine oy veririz. Çoğunlukla ekranın yanlı ve yalan bilgilerine muhatabız.
Türk milletinin yüzde 90’ı sömürülmekte, aç bırakılmakta, elindeki her şey alınmaktadır.
Yıllardır en hafif deyimiyle basiretsiz yönetimlerce, Batının her tokatına boyun eğilmektedir.
Millet oy sandıklarına götürülüp getirilmekte, sonuçlar başka yerde belirlenmektedir.
Bu arada Eşref Bitlis’ler öldürülmekte, Muavenet gibi bir uçak gemisi taammüden vurulmakta, kafamıza çuval geçirilmekte, onbinlerce şehit verilmekte, ve gerek koalisyonlar, milliyetçi cepheler, sosyal demokratlar ‘gık’ çıkaramamakta, üstüne üstlük, hakkını arayanlara kapıları kapatmaktadırlar.
1992’de Amerikan uçak gemisi Saratoga’nın, bir tatbikat sırasında vurduğu Muavenet muhribinden yaralı çıkan 22 askerimiz, iktidarlar tarafından, Amerikaya karşı ‘haklarını aramama’ konusunda ‘ikna edilmeye’ çalışılmışlardır. ‘Çuval’a karşı çıkanlar şimdi Silivri zindanındadır. ‘ABD değil Avrasya’ diyenler yargılanmaktadır.
Buna benzer binlerce örnek vardır. İktidarlar 70 yıldır acaba kimin iktidarıdır? Sorulması gereken soru bu?
Ve Seçim, partiler ve tüm bu siyasi düzeneğin ne şekilde çalıştığı artık net bir biçimde gözler önüne serilmelidir. Bu demokratik bir düzenek değildir. DEMOKRASİ sadece TAM BAĞIMSIZ olanlara gelir!
Biz halka KARŞI oynanan bir ‘demokrasi oyunu’nun seyircileriyiz.. Şırası çıkarılan Türk milleti önce bunu görecek, bilincine varacak ve Nelson Ledsky adlı CIA ajanınınsözlerini, ve doların gücünü oturup düşünecektir: Nedir o söz:
‘Meclisdeki tüm partilerin içindeyim!’
Tüm samimiyetiyle çeşitli partileri benimseyen kişiler bu Milletin dürüst evlatlarıdırlar. Ama her partinin içinde dönen her fırıldaktan haberdar olduklarını iddia edebilirler mi?
Yıllardır partilerden SIZAN haberler, hemen hepsinin içinde dürüst vatan evlatları olduğu kadar, virüslerin at oynattığı merkezler olduğu izlenimini veriyor… İnanmayan yakın tarihe bir baksın… Duygusal değil AKILLA inceleyip tartsın…
Buradan şu çağrıyı yapıyorum. Aslında bu çağrının şahsım tarafından değil, bu milleti temsil ettiğini söyleyen siyasi partiler tarafından HAYKIRILMASI gerekirdi.
GELİN MHP’li CHP’li, AKP’li, DSP’li, Saadet Partili ve nereliyse oralı kardeşlerim, başımıza geçirilen AMERİKAN FÜZELERİNE HAYIR diyelim.. Ve tek platformda tek yürek tek ses olalım! BU VATAN BİZİM.. Ve BİZİM BİRBİRİMİZDEN BAŞKA KİMSEMİZ YOK!

Banu AVAR, 25 Kasım 2010
Önceki İçerik'Ne Ölüm, Ne Sıtma'! Bayram Gerek Bize! / Banu AVAR
Sonraki İçerik‘Başka Alternatif mi Var?’ Diyenlere… / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz