Banu AVAR: Sonuna Kadar Yanınızdayız!

0
902

Görüş ayrılıklarımızın olması hiçbir şeyi değiştirmez. Türkiye tarihin öyle bir anını yaşıyor ki, tüm aydınlar, ve bu memleketi seven sağda solda, dini cenahta yeralan herkes ‘ileri faşizm’ aşamasında BİR olmak zorunda!
Odatv yöneticisi Soner Yalçın, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivanoğlu ve Ayhan Bozkurt ‘Ergenekon adı verilen bir dava’nın içine en son iliştirilmiş meslekdaşlarımızdır. Bunun ‘son’ olmayacağı da açıktır!
Suçları uzunca bir zamandır iktidara muhalif görüşler dile getirmeleri, muhalif yazarların görüşlerine yer vermeleridir. Son nokta ise Zir vadisinde Amerikalıların eğittiği Ergenekon polisleri görüntülerini yayınlamış olmalarıdır.
Benim de bazı yazılarım bu sitede yeralmıştır.. Sanırım Wiki Sızdırma’nın Assange’ı ve Mısır’da Soroscu hareketlenme ve CHP konusundaki düşünce farklılığımızdan sonra yazılarıma yer vermemeyi tercih ettiler.
Fikir ayrılığımız onlarla dayanışmamı hiçbir şekilde etkilemez. Bugün şu ya da bu cenahtaki tüm aydın ve gazeteciler aynı TEHDİT altındadırlar. Muhalif görüşlerle halkta yankı uyandırırlarsa, geniş kitleleri etkilemeyi başarırlar ve Batı istihbaratının oyunlarını belgelerlerse ayrım gözetilmeksizin HERKESİN ‘icabına’ bakılacak, ABD Büyükelçisi Ricciardone ve ekibi ‘uygun’ yolları tavsiye edecektir.
Kendini ortaya atmış ve doğru bildiğini yazan, gösteren, aydınlar, yazar/çizerler cadı avının hedefindedirler. İşte o nedenle,
Sözün bittiği yerdeyiz! Hangi cenahtan olursa olsun tüm vatanseverler, sıranın kendilerine gelmesini beklemeden BİRLİK İÇİNDE OLMA yollarını konuşmak zorundadırlar. Ordudan yargıya, eğitimden basına ve tek muhalefet merkezi olarak kalan internet sitelerine kadar tüm kurumların ve tüm muhalefetin kökünün kazınma sürecinin sonundayız. Emperalizmin ‘ileri faşizm’ safhasındayız.
Bu safhada nasıl bir araya gelineceğini HERKES KENDİNE SORMALIDIR!
Banu AVAR, 15 Şubat 2011

Önceki İçerikBanu AVAR'dan BİRLİK Çağrısı
Sonraki İçerikBanu AVAR Yorumluyor: OdaTV Baskını ve Francis Riccardione [Kanal 99]
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz