Banu AVAR: NEDİR BU CHANGE.ORG?!

2
26975

10389958_750719174991510_6707892833272094348_n
Bir süredir internete giren, bir change.org kampanyasıyla burun buruna geliyor. Hayvan hakları, insan hakları doğa, çevre sorunları, çokça etnik bölücü kampanya vs. isim çarpıcı ve çekici.. CHANGE! DEĞİŞ! DEĞİŞTİR! Malum Obama’nın seçim sloganıydı.. Gene Sharp’ın da..
Academy of Change; Değişim Akademisi, Katar’da hedef ülkelerden gelen ‘aktivistlere’ ABD çıkarlarına uygun darbe yapma eğitimi veriyor.. Gene Sharp metodlarıyla ‘diktatör’ indiriyor..
Kendileri için nüfusu yarı yarıya azaltılmış YENİ BİR DÜNYA isteyenlerin sloganı: DEĞİŞTİR! Küresel çete, ‘yeni bir düzene geç!’ diyor, bilgisayarıyla akraba olmuş kitlelere…
Rothschield’lerin Facebook ve tevatür’ünden yeterince gazınız alınmadıysa, 32 yaşındaki Ben Rattray’in Change.org’undan ‘kampanya’ açabilir oturduğunuz yerde kendinizi rahatlatabilirsiniz. Bu arada hukuk fakültesinden terk Rattray, sizin bilgi ve eğilimlerinizi gerekli odaklara satarak yılda 15 miyon doları cebe indirir..
Ben Rattray 2007’de change.org’u kurarken, bu kadar hızlı büyüyeceğini düşünmüş müydü bilinmez ama şu anda 196 ülkede 65 milyon kişi tarafından izleniyor ve kullanılıyor. Her ay 2 milyondan fazla kişi siteye katılıyor..
Her ay 15 bin yeni imza kampanyası açılıyor. Change.org kar amacı gütmüyormuş gibi görünüyor ama politik ve mali lobi gruplarına istediklerini vererek malı götürüyor.. Malum bu ŞOV DÜNYASI.. Kitlelere istediğini ver,
‘Birşeyler yapıyormuş sansınlar’ ve sınırlarını çizdiğin bahçede oynasınlar!
Change.org, wikileaks ve benzer internet harikaları bir anlamda bir ŞANTAJ kurumu olarak çalışmaktalar.
Kime hizmet veriyorlarsa, rakip tarafın politikacıları, şirketleri, lobileri ve ‘yola gelmeyenleri’ kampanyalar vasıtasıyla zor duruma düşürülmekte, yanısıra, 196 ülke ve milyonlarca kişinin bilgileri ve eğilimleri pazara sunulmakta.
Bir imza kampanyasına tıkladığınızda, benzer kampanyalara yönlendirilebilir ve ücret ödeyen toplulukların doğrudan temasına açık hale getirilirsiniz. Bilgileriniz, ilgileriniz, adresleriniz change.org vasıtasıyla satılır.. Üstelik oturduğu yerden sosyal aktivite yaptığını düşünen kitlelere tatmin olma duygusu sunulur. Nasıl iyi iş değil mi?
Change.org’a ücret ödeyenler arasında Uluslararası Af Örgütü, Sierra Club, Credo Wireless gibi 300 çokuluslu müşteri bulunmaktadır. *
Sözün özü, oturduğumuz yerde kalmamız için önümüze sürülen her numaraya dalmayalım.. Batı ‘Yumuşak Güç’ diye adlandırdığı bilgi teknolojileri ile dünyanın her köşesini şekillendirme derdinde.. Bu konuda çok uluslu sermaye denetimindeki yüzlerce üniversite binlerce araştırmayı pazara sürmekte.
(*) http://www.guncelmeydan.com/pano/change-org-imza-kampanyasi-acanlarin-ve-imzalayanlarin- gormedigi-ne-isler-yapiyor-ceviri-erkan-guciz-t37753.html#p160220

* Güncel bağlantı: https://www.guncelmeydan.com/pano/change-org-imza-kampanyasi-acanlarin-ve-imzalayanlarin-gormedigi-ne-isler-yapiyor-ceviri-erkan-guciz-t37753.html

Önceki İçerikBanu AVAR:OYUN KURUCULAR, İKİ PARTİLİ 'BAŞKANLIK SİSTEMİ'NDE AKTÖRLERİ BELİRLEDİ!
Sonraki İçerikBanu AVAR:Ehven-i Şer dayatanlara, Atatürk, MİLLİ İRADE dedi!
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

2 YORUMLAR

  1. kaynak linki değişmiş linkin sonu bu şekilde olacak düzeltebilrseniz sevinrim
    …imzalayanlarin-gormedigi-ne-isler-yapiyor-ceviri-erkan-guciz-t37753.html

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz