'Babaa!' diye haçlı ordusuna koşmak!

0
792

NATO: ‘Ben yokum ama sen devam et!’ dedi!
NATO terör örgütünün Jet krizinde Türkiye’ye ne diyeceğini 2 gün önce söylemiştik.. İşte bugün öğlende söylediler! ‘Ben yokum ..Sen devam et!’
Haçlı Ordusu NATO genel sekreteri Rasmussen ‘Türkiye’ye desteğini’ açıkladı ve ‘Suriye’yi kınadı’..Başka da bir şey demedi. Çünkü Türkiye kendini asli üye zanneden bir ‘HEDEF’ ülke! Kendini özgür zanneden bir KÖLE!
Kendini ‘BÜYÜK’ zanneden ama sadece verilen ‘gaz’ ile idare eden elinde avucunda ne varsa alınan, askeri kafese tıkılan, sürekli evlatları ‘harcanan’, yanlış politikalarla tüm bölgede nefret toplayan ve efendilerine hiç yaranamayan bir KÖLE!
Ve BATININ DELİ GÖMLEĞİ’nde!
1950’den beri tarafında yeraldığımız eli kanlı küresel ‘camia, hedef ülkeleri birbirine kırdırarak ilerlemektedir.. Bu onyıllardır böyledir.. Şimdi sahneye konulan oyun, Türkiye’nin arkasına geçip Suriye’ye doğru itme oyunudur. Tüm küresel odaklar ve bağlı kuruluşlar Suriye’ye askeri bir harekatı DIŞLAMIŞTIR. Tüm Batı alemi ekonomik krizle sarsılmaktadır.. Hiçbirinin nefesi yeni bir savaşı kaldıramayacaktır…Ayrıca karşılarında Rusya İran, Çin ve Avrasya ülkeleri vardır..
‘Bölge lideri’ ‘Büyük Türkiye modeli’nin padişahları sürekli ‘şap’a oturmaktadır… Bu ‘şap’a oturma 1950’lerden beri tekrarlanmaktadır.. Profesör Mehmet Yuva son yazısında hatırlattı:
Adnan Menderes de aynı odaklar tarafından Suriye konusunda aynı ateşe atılmış sonra da yalnız bırakılmıştı! 1957’de Amerika ve İngiltere gizli örgütleri Türkiye öncülüğünde Suriye’de örtülü operasyon, suikastler, ayaklanma planları yapmışlar, plan işlememiş, ama Türkiye’nin başına gelmeyen de kalmamıştır..
Emperyalizmin çizdiği planda ‘GÖREV’ alanlar önce kendileri yanarlar.. Bu kural unutulmamalıdır..
Bu oyun bayat oyun!!
Batının tarihi hedef ülkeleri kışkırtma, birbiriyle çatıştırma, örtülü operasyonlar yapma tarihi..
Eric Draitser Global research’de yazmış:
2. Dünya savaşında Nazi tetikçileri, Polonya askeri kıyafetleri içinde, Alman Radyo istasyonuna saldırmışlardı. Haber, Polonyalılar Alman radyosunu Basti’ seklinde yayıldı.Fotoğraflarda, yerlerde yatan cesetler vardı, ve hepsi naziler tarafından ‘ayarlanmıştı’. Bu olay Polonya’nın Nazi işgaline BAHANE oldu ve 2. Dünya savaşı resmen başladı!
Vietnam Savaşı da benzer bir operasyonla başlamıştı.. Kuzey Vietnamlılar 2 Amerikan hücumbotunu kasıtlı olarak vurmuşlardı.. Ve bu BAHANE Amerika’nın Vietnam’ı işgaliyle sonuçlandı. Yıllar sonra bu olayların nasıl uydurulduğu ortaya çıktı ama bu küresel kan tacirleini durdurmadı..Onların amacı SAVAŞ için gözünü kan bürümüş toplumlar yaratmak, çatıştırmak ve sonucunda kanla gelen topraklara el koymaktı. Bugün de öyle!
Bu ‘SİSTEM’ savaşsız yürümüyor.. Mesele bu.. Savaş için her türlü yalan dolan, örtülü açık operasyon mübah..
SİSTEM yani emperyalist odakların içinde yaşadığı ‘orman kanunu’nun uluslararası hukukla filan hiç ilgisi yok! Onlar ULUS DEVLETLERi ortadan kaldırmak tek dünya devletini kurmak, tüm kaynaklara el koymak ve Dünya İmparatoru olmak istiyorlar…Ulus devletine sahip çıkan devletler hedef tahtasında.. Suriye de bunlardan biri! O zaman savaşa sürüklenmeli! Kimle mi!
Bir sonra hedefe girecek olan, ama şimdi ‘Dayı’lanma görevi alan Türkiye ile!
Bunun için her türlü mekanizma çalıştırıldı.. Olaylardan bir buçuk yıl önce Türkiye’nin sınıra çadır kent kurması sağlandı..El Kaide, İslami Cihad, Özgür Suriye Ordusu adı altında CIAyönetiminde terör çeteleri Türkiye’ye konuşlandı. Katar’dan medya operasyonu, Suudlardan para sağlandı…Suriye halkı durumu görüp ikinci bir Irak ve Libya olmak istemedi direndi.. Tehlikenin tüm Avrasya’yı kaplayacağını gören İran, Rusya ve Çin onu destekledi.. Bir tek türkiye kendisinin de aynı torbada olduğunu göremedi! Sırtlanlarla elele verdi…
Sırtlanların Suriye’yi çökertme Projesi 15 aydır gerçekleşemedi!
O zaman yeni bir Gleiwitz,Alman radyosu basma operasyonu, yeni bir Vietnam hücumbot saldırısı oyunu, yeni bir Küba- USS Maine gemisini batırma tiyatrosu gündeme geldi.. Ve bir jet uçağı kimbilir nasıl bir emirle, Suriye kara suları ve hava sahasında 100 metre irtifada uçarak, keman teli gibi gergin, bombalanmayı bekleyen bir ülke tarafından yere indirildi!
Vebali sizindir ‘Stratejik derinlik’ ustaları! Komşularla ‘Sıfır Soruncu’lar!
‘Baba!’ diye NATO haçlı ordusuna koşanlar!
Ve şap’a oturanlar! Allah beterinden saklasın! Allah sizi Batının deli gömleğinden çıkarsın! Allah bu yüce milleti NATO macerasına ram olmaktan sakınsın!
Banu AVAR
[email protected]

Önceki İçerikCellâda Danışmak / Banu AVAR
Sonraki İçerik‘BABAAA!’ Diye Haçlı Ordusuna Koşmak! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz