#23 – Davos ve Büyük Sıfırlanma

0
2898

‘Amerikan ve Avrupa Yeşil Anlaşması’ Yeni Dünya Düzeninin yeni adı…

Bu dünyayı bu hale getiren, kaynakları sömüren, yok eden, zehire boğan, ölüm tohumları eken süper zengin aileler yine iş başında bu kez iyilik meleği doğa koruyucusu iklim hamisi pozunda…

Bunun için şizofren bakışlı küçük kızları kullanmakla kalmıyorlar tüm toplumların üzerine kendi suçlarını yıkıyorlar. 4. endüstri devriminden anladıkları da tüm teknolojik değişimlerle sarılı insanın her aldığı nefesin izleneceği ve denetleneceği…

Prof. Schwab Google, Facebook,Twitter gibi yeni kuşak teknolojilerin hükümetlere toplum denetimi konusunda yeterli aracı sağladığını söylüyor. Artık hepimizin ne düşündüğünü, ne yapacağını biliyor, izliyorlar! Schwab ayrıca diyor ki, 4. Endüstri devrimi, bizi fizik, biyolojik ve dijital bir karışıma sürükleyecek. Ve bunlar arasında çok konuşulan insan vücuduna yerleştirilecek mikroçiplerden de söz ediyor.

Bölüm Tam Metni

“Büyük Sıfırlama” (Great Reset) yepyeni dünya düzeni mi?

Şu her yıl dünyayı perişan eden takımın buluştuğu Davos Ekonomik Forumu’na bu yıl garip bir şeyler oluyor. Salgın nedeniyle Forum, Mayıs ayına alındı. Üstelik ilk kez İsviçre Davos dışında bir yerde yapılacak: Mayıs ayında Singapur’da!

25-29 Ocak arasında ise yeni normal ve büyük sıfırlanma konularında çevrimiçi (online) tartışmalar sürüyor. 2000’den fazla liderin katıldığı “Davos Gündemi” adlı sanal etkinliğin ana teması: “BÜYÜK SIFIRLAMA…” Artık siz ne anlarsanız…

25 devlet başkanı dünyanın haracını kesmeye nasıl devam ederiz diye kafa yoruyorlar. 600 şirket CEO’su yani haraca kesenlerin memurları da katılımcı… Tabii ki Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde, tabii ki Microsoft’un kurucusu Bill Gates de katılımcı… Diğer büyük başlar arasında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Gueterres, Dünya Sağlık Örgütü Genel Sekreteri ve IMF’den Kristalina Georgieva da var…

Büyük başlar ve emirleri altındaki uzmanlar kapitalizmin tıkanıklığından şikayet edip durmaktalar. Ekonomik Forumun başkanı Prof. Klaus Schwab, “Büyük Sıfırlama” gerekli lafını tekrarlıyor. Aslında dünyayı haraca kesen ailelerin onlarca yıldır planladığı sondayız… Yıllardır söyledikleri buydu işte: Ulus devletler yok edilmeli!

Hani David Rockefeller “Dünya Hükümeti” demişti… George Bush “Yeni Dünya Düzeni” diyordu, Hitler “Yeni Dünya Nizamı”… İşte tam o noktaya geldik! Nedir o nokta?

Orwell’in 1984’ü desek yeridir! Yani üsttekiler baskıyı, denetimi, zorbalığı, yasakları küresel çapta devreye soktular… Ve küresel Prof. Schwap, hani Dünya Ekonomik Forum’un ev sahibi diyor ki: “Bir tane gezegenimiz var ve iklim krizi bu gezegeni mahvedebilir… Doğa ile uyumlu yaşamak için tüm gücümüzü harcama zamanı.”

İlginç olan, bu gibi söylemler en son 1939’da tam da İkinci Dünya Savaşı öncesinde ortada dolaşmaya başlamıştı. O savaşın sonunda dünya krallığı İngiltere bir kenara itilmiş, tahta Amerika kurulmuştu. Doların krallığı başlamış malum aileler Rockefeller ve Rothschild küresel hakimiyeti pekiştirmek için hareket etmişlerdi.

Şimdi aynı aileler bir sonraki dönemin küresel hakimiyetine giden taşları döşüyor. Bunun adına “Büyük Sıfırlama” diyorlar! Büyük sıfırlama için tek dünya devleti gerek. Büyük sıfırlama ya da reset’in halkla ilişkilerini Dünya Ekonomik Forum başkanı Prof. Klaus Schwab yapıyor. Schwab, Rockefeller’ın adamı ve Henry Kissinger’ın 50 yıllık Harvard arkadaşı…

Biden da sürekli “Yeniden yapılandırma” diyor.

Araştırmacı William Engdahl, hani ölüm tohumları, petrol, para ve iktidar kitaplarının yazarı, çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Bugün sizinle bunları paylaşmak istiyorum.

Geçen yıl Mayıs ayında salgın dünyayı evlere tıkarken İngiltere prensi Charles ve Prof. Schwab birlikte dünyanın ‘büyük reset’ noktasına geldiğini açıkladılar ve bunu çok keyifle yaptılar.

O günden beri birden dünya liderleri ya da iş çevrelerinin ağzından bu tabir düşmüyor ya da “4. Endüstri devrimi” ya da Biden’dan duyduğumuz gibi “yeniden yapılanma” sık sık tekrarlanıyor.

‘Amerikan ve Avrupa Yeşil Anlaşması’ Yeni Dünya Düzeninin yeni adı…

Bu dünyayı bu hale getiren, kaynakları sömüren, yok eden, zehire boğan, ölüm tohumları eken süper zengin aileler yine iş başında bu kez iyilik meleği doğa koruyucusu iklim hamisi pozunda…

Bunun için şizofren bakışlı küçük kızları kullanmakla kalmıyorlar tüm toplumların üzerine kendi suçlarını yıkıyorlar.

4. endüstri devriminden anladıkları da tüm teknolojik değişimlerle sarılı insanın her aldığı nefesin izleneceği ve denetleneceği…

Prof. Schwab Google, Facebook,Twitter gibi yeni kuşak teknolojilerin hükümetlere toplum denetimi konusunda yeterli aracı sağladığını söylüyor. Artık hepimizin ne düşündüğünü, ne yapacağını biliyor, izliyorlar!

Schwab ayrıca diyor ki, 4. Endüstri devrimi, bizi fizik, biyolojik ve dijital bir karışıma sürükleyecek. Ve bunlar arasında çok konuşulan insan vücuduna yerleştirilecek mikroçiplerden de söz ediyor.

Prof. Schwab şöyle diyor…

“İnsan vücuduna yerleştirilmiş çipler sayesinde iletişimimizi sadece sözcüklerle değil deri altına yerleştirilmiş telefonlarla da yapabileceğiz. Dile getirmediğimiz duygu ve düşüncelerimiz okunabilir olacak!”

Korkunç değil mi?

Birleşmiş Milletler, 2030 Ajandasından söz ediyor. William Engdahl, gıdalarımızın geleceğini anlatıyor. 1950’lerde Rockefeller küresel tarım zehiriyle toplumları tanıştırmıştı. Şimdi “sürdürülebilir tarım” palavrasıyla karşımızdalar. Bu ne mi? Laboratuvar yapımı yiyecekler, sentetik etler, zehir dolu sebzeler vesaire!

Rockefeller‘ın has adamı Klaus Schwab, aynı zamanda bir Gıda Forumu‘nun da ortağı. Bunun adı ‘EAT Forum’ İngilizce ‘ye’ anlamına gelen ‘Eat’. Bu Forum yine İsviçre’de 2016’da kuruldu. Destek İngiltere’deki ‘Wellcome Vakfı’ diye bir şirketten geldi… Bu vakıf ‘GlaxoSmithKline’ adlı ilaç şirketinin ve ‘German Potsdam Enstitüsünün’ verdiği fonlarla kuruldu.

Laboratuarda üretilen yiyeceklerin, destekçileri arasında şu meşhur Bill Gates de var.

Sözünü ettiğimiz bu ‘EAT Forumu’ bazı başka şirketlerle de çalışıyor. Mesela Google, Jeff Bezos ve Bİll Gates ortaklığında kurulan bir şirket var. Adı “Impossible Foods” yani “İmkansız Yiyecekler”…

Son laboratuar sonuçları gösterdi ki bu şirketin ürettiği sahte et yüksek miktarda zehir yani glyphosate içeriyor.

2017’de bu yapı yani EAT Forum sürdürülebilir tarım ve Sağlık için Gıda Reform paketini açıkladı. Bunun adına “FRESH” dediler. Bu sağlıklı gıda reform paketinin destekçisi kimler, bilin bakalım! Bayer şirketi, Cargill, DuPont gibi dünyanın en zehirli böcek ilacını üreten şirketler.

İşte size yeşil dünya! İşte tarımın geleceği… İşte sizin için düşündükleri sürdürülebilirlik! O ne demekse! 2020’de yayınlanan kitabında Dünya Ekonomik Forum başkanı Schwab dünya nüfusunun genetiği değiştirilmiş sahte gıdaya alıştırılmasının şart olduğu ve bunun yollarının bulunması gerektiği üzerinde yazıyor. En büyük destekçisi de Bill Gates!

Engdahl şöyle diyor:

Bu adamlar geleceğin sağlıklı beslenme formülü adı altında korkunç bir plana imza atıyorlar. Brüksel üniversitesinden Profesör Frederic Leroy “hedefledikleri diette gerçek et ve süt yüzde 90 oranında kesilmiş… Bunların yerine sahte laboratuar ürünleri konulmuş!” Bize dayatacakları gıda sentetik ve ölümcül olacak veya yiyip öleceğiz ya açlıktan öleceğiz! Bütün bunlar salgın bahanesi altında hazırlanmaktadır. Bunları açıklayanları komplocu olarak suçlamayıp ne yapsınlar, bu açıklamalar hiç işlerine gelmez!

Ama 2021 bu insan karşıtı hazırlıkların netleştiği yıl olacaktır. İnsanlar evden çalışma durumuna getirildi bunun yasaları çıktı. Milyonlarca iş yerinin kapanması söz konusu…

Size gerçeküstü gelebilir. Ama işte, şu anda Kissinger’in talebesi Schwab ve diğer büyükbaşlar Davos Forumu’nda bunları tartışıyor. IMF de orada, Avrupa Komisyonu da Dünya Sağlık Örgütü de Birleşmiş Milletlerin başındaki zat da!

Onlar konuşadursun, geçen gün Mehmet Ali Güller de Cumhuriyet’teki köşesinde yazdı: Oxfam raporu dünyadaki süper güçlerin salgın döneminde daha da zenginleştiğini, yoksulların ise iyice yoksullaştığını rakamlarla açıkladı. Rapora göre dünyanın en zengin 10 kişisinin serveti, son 1 yılda 4 trilyon dolar artarak 12 trilyon dolara ulaşmış. Rapora göre zenginler salgının etkilerini 9 ayda atlatmış ancak yoksulların toparlanması onlarca yıl alacak!

Ve dünya en büyük istihdam krizi içine girdi. Yüz milyonlar işini, gelirini kaybetti! Oxfam raporuna göre dünyadaki yoksulların sayısı 500 milyon daha arttı.

Banu AVAR
28.01.2021

Önceki İçerik#22 – Attila İlhan ve Perspektif Gazeteciliği
Sonraki İçerik#24 – Psikolojik Savaş ve Clinton’ın PKK Aşkı
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz