İthal Başkanlık Sistemi – Dünya Düzeni Sezon 2 Bölüm 8

1
8866

Demokratik seçim adı altında bir kukla tiyatrosu daha yaşandı. Ekranlarda ve meydanlarda parti başkanları vardı. Halk bir ona bir buna baktı.

Şimdi ödenecek bedelin zamanı.

Tamamen dışa bağımlı olarak yönlendirilen türkiye yeni bir anayasa yapacak. Küresel efendiler öyle istiyor. Yeni anayasa ulus devletin sonu olacak. Türkiye fiilen bir başkanın iki dudağı arasında kalacak. Başta güneydoğu olmak üzere özerk bölgeler ortaya çıkacak. Türkiye 2012 de federalizmi tadacak.

Üniter devlet yapısını değiştirmeyi öngören yeni bir anayasa, diktatörlüğe yolaçacak bir başkanlık sistemi, bölünmeyi getirecek yerel özerklik dayatması ve federal bir Türkiye. Küresel efendilerin bize çizdiği yol haritası bu!

Nedir bu başkanlık sistemi? Yeni anayasa çığlıkları ile bölünmüş türkiye hedefinin ortasında duruyor.

Neden dünya imparatorluğu isteyen küresel bankerler tüm ülkelere başkanlık rejimi dayatıyor.

Amerika dışında (ki 22 eyaleti iflas etmiş ve 10 yıl içinde çökmesi beklenen) hiçbir gelişmiş ülke başkanlık sistemiyle yönetilmiyor. Gelişmemiş ülkelerin hemen hepsinde ya diktatörlük ya başkanlık sistemi uygulanıyor.

Başkanlar küresel bankerlerin emrinde çalışıyor. Bilginize.

18 haziran cumartesi 21:30 kanal 99.

Bu bizim bu dönemdeki son programımız.

Sağduyuyla kalın.

İlginize ve desteğinize teşekkürlerimi sunarım.

Önceki İçerik"Haydi, marş marş!" / Banu AVAR
Sonraki İçerikGerilen Tel Kopar! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

1 Yorum

  1. Özenle hazırlanan bu videoyu İngilizce alt yazı ile desteklenmesi çok önemli görüyorum. Zira ithal başkanlık sistemi ve yeni dünya düzeni hkda bu videoyu izleyenlerin kirli dezonformasyona uğramış ‘demokrasi’ algısını yeniden görebilmeleri elzem olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz